Stylová Tanzánie - Arusha, Chem Chem, Karatu, Serengeti 4*4*4*4*

Program zájezdu:

 

1. DEN - LEGENDARY LODGE - ARUSHA

Přílet na mezinárodní letiště Kilimanjaro. Po odbavení celních a imigračních formalit převoz do Lodge na ubytování, která se nachází u fungující kávové farmy nedaleko Arushi. Arusha je město známé jako hlavní safari město severní Tanzánie. Leží na úpatí hory Meru a slouží jako vynikající výchozí bod, z něhož můžete prozkoumat pozoruhodně malebné okolí, které zahrnuje majestátní horu Kilimanjaro, národní parky Manyara, Tarangire a Ngorongoro. Ve městě si pak můžete v klidu odpočinout a v mírném podnebí a svěžím vzduchu načerpat síly k dalšímu poznávání okolí. Můžete se těšit na objevování národního parku Serengeti s hojnou přírodou, národního parku Arusha a přijmout výzvu a vylézt na pátou nejvyšší horu Afriky - Meru. Nocleh v Legenday Lodge, zajištěna plná penze s nápoji.

 

2. DEN - LITTLE CHEM CHEM - ÚZEMÍ CHEM CHEM

Po snídani a odhlášení transfer k ubytování Little Chem Chem, známého jako "kemp zapadajícího slunce", kde si užijete balíček zážitků. Chem Chem leží v proslulém migračním koridoru zasazený mezi nekonečnými savanami národního parku Tarangire a vodami národního parku Lake Manyara, který je bohatý na mnoho druhů ptactva. Toto území zahrnuje více než 20 000 hektarů tanzanské divočiny charakterizované rozlehlými pastvinami posetými starými baobaby a obývané rozmanitými, volně žijícími živočichy, včetně stád slonů, zeber, pakoňů a buvolů. Můžete se těšit na stolování pod africkou noční oblohou, denní i noční safari divočinu a návštěvu tradiční vesnice Maasai. Dále z balíčku můžete využít jízdu na koni, pozorování ptáků, rybaření, procházky buší s průvodcem, projížďku v jeepu 4x4, pěší turistiku, piknik a různé typy her. Ubytování v luxusním kempu Little Chem Chem je opravdovým zážitkem. Lvi se toulají po táboře a v noci volají jeden na druhého, majestátní sloni se procházejí k jezeru Burunge, aby načerpali čistou vodu. Gepardy, leopardy a různé druhy antilop a ptactva lze vidět v hustších porostech tohoto území. Užijte si atmosféru a zvuky pravého safari! Zajištěna plná penze s nápoji.

 

3. DEN - ÚZEMÍ CHEM CHEM - NÁRODNÍ PARK TARANGIRE

Tento den je věnovaný čerpání balíčku plného zážitků Little Chem Chem. Záleží pouze na vás, co chcete vyzkoušet a pozorovat. Možnost výletu do národního parku Tarangire. Tento park leží jen několik hodin jízdy od města Arusha a je oblíbenou zastávkou pro safari cestující na cestě do Ngorongoro a Serengeti. Po Serengeti má tento národní park největší koncentraci volně žijících živočichů v Tanzanii a v době sucha je řeka Tarangire magnetem pro všechnu zvířenu na zahnání žízně. Velká stáda slonů a stěhující se pakoně, zebry, buvoli, gazely, antilopy a další zvířectvo jsou stále následováni dravci, takže se musí mít neustále na pozoru. Tarangire je také znám svými velkolepými baobaby a úchvatnými výhledy na maasajskou step a pohoří. Nocleh v Little Chem Chem a plná penze s nápoji zajištěna.

 

4. DEN - ÚZEMÍ CHEM CHEM

Celý den můžete čerpat další zážitky z balíčku Chem Chem. Vydejte se do místní buše, ulovte si vlastní rybu nebo pozorujte ptáky s místním průvodcem. Nocleh v Little Chem Chem a plná penze s nápoji zajištěna.

 

5. DEN - GIBBSOVA FARMA - LAKE MANYARA

Ráno se odhlásíme z hotelu a čeká nás dlouhá cesta do národního parku Lake Manyara. Národní park se nachází v centru severního regionu Tanzánie a nabízí nádherné výhledy a širokou škálu stanovišť k podpoře řady divokých zvířat. Tento malý park je domovem překvapivé biologické rozmanitosti v nádherné krajině plné akátových lesů, vodních lesů, baobabových skalnatých útesů, horských pramenů, bažin a samotného jezera. V parku můžete zahlédnout 400 druhů různých ptáků a nabízí největší koncentraci paviánů na světě. Dále zde potkáte žirafy, zebry, pakoně, antilopy, divoká prasata, vydry a u jezera nádherné plameňáky, lvy odpočívající a stromech a velké rodiny slonů procházející se lesem. Následuje ubytování na Gibbsově kávové farmě, která se nachází u zalesněného kráteru Ngorongoro s výhledem na staleté údolí Great Rift. Lususní ubytování v chatičkách, obědový balíček na cestu z Chem Chem a plná penze na farmě jsou zajištěny.

 

6. DEN - NGORONGORO KRÁTER

Po brzké snídani přejezd do památkové rezervace Ngorongoro, sestup ke dnu kráteru a prohlídka. Tento kráter je známý svou přírodní krásou a množstvím rozmanitých divokých zvířat. Díky tomu patří mezi nejoblíbenější safari oblasti v Africe. Je obklopen tanzanskou divočinou a je považován za největší intaktní sopečný kráter na světě. Můžete se těšit na objevování mnoha druhů volně žijících živočichů, zeber a pakoňů. Kráter je jednou z nejoblíbenějších atrakcí Tanzanie, protože nabízí svým návštěvníkům celou řadu úžasných aktivit, jako je trekking, pozorování ptáků a divoké zvěře, jízda na horském kole a návštěva místní vesnice Maasai. Nenechte si ujít příležitost zajít na exkurzi do nádherné rokliny Olduvai. Nocleh na Gibbsově farmě s plnou penzí zajištěn.

 

7. DEN - SINGITA FARU FARU LODGE - CENTRÁLNÍ SERENGETI

Po snídani a odhlášení z hotelu se setkáte na recepci s vaším řidičem, který vás odveze na místní letiště. Zde vás čeká krátký přelet do Sasakwy a ubytování v Singita Faru Faru Lodge. Následuje prohlídka centrálního Serengeti, které se nachází v samém srdci Tanzánie. Zahrnuje světoznámé údolí Seronera, které je známé nejlepší možností pozorovat volně žijící živočichy. Tato obrazově dokonalá krajina je charakterizována nekonečnými savanami s otevřenými pláněmi, na kterých jsou rozptýleny skalnaté výběžky žuly, akátové lesy a sítě řek a potoků. Centrální Serengeti je hlavním domovem pro pakoně a zebry, ale poskytuje ideální prostředí pro různé druhy volně žijících živočichů, jako jsou žirafy, antilopy, vydry, hroši, sloni, buvoli, lvi, leopardi, hyeny, šakali a mnoho dalších. Mezi oblíbené aktivity zde patří safari na koni nebo horkovzdušný balón vznášející se nad velkolepým scénickým terénem. Ubytování a nocleh v krásné Singita Faru Faru Lodge, která je inspirována dánskou jednoduchostí. Plná penze s nápoji zajištěna. 

 

8. - 9. DEN - CENTRÁLNÍ SERENGETI

Tyto dny patří zážitkům z balíčku Faru Faru. Od pozorování divoké zvěře a ptáků, po trekking, jízdu na kole a koni, safari,......Z mnoha úžasných aktivit si vybere každý! Ubytování v Singita Faru Faru Lodge a plná penze s nápoji zajištěny.

 

10. DEN - ODLET DOMŮ

Po snídani odjezd do Sasakwy a přelet do Arushi. Z letiště transfer do Shanga restaurace na oběd a následný odjezd na mezinárodní letiště Kilimanjaro. Snídaně zajištěna, oběd extra placený.

 

Doufáme, že domů přiletíte plni nových zážitků z tohoto krásného výletu v divočině!

 

 

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*