Tanzania Trail - Arusha, jezero Manyara, Centrální Serengeti - Karatu 4*4*4*4*

Program zájezdu:

 

1. DEN - ARUSHA

Přílet do Kilimanjara a po vstupních formalitách setkání s průvodcem a krátký transfer na ubytování. Po cestě mineme vrcholy Mount Meru a Kilimanjaro. Ubytování v Mount Meru Game Lodge a volné odpoledne na relax nebo návštěvu zvířecího útočiště. Arusha je město známé jako hlavní safari město severní Tanzánie. Leží na úpatí hory Meru a slouží jako vynikající výchozí bod, z něhož můžete prozkoumat pozoruhodně malebné okolí, které zahrnuje majestátní horu Kilimanjaro, národní parky Manyara, Tarangire a Ngorongoro. Ve městě si pak můžete v klidu odpočinout a v mírném podnebí a svěžím vzduchu načerpat síly k dalšímu poznávání okolí. Můžete se těšit na objevování národního parku Serengeti s hojnou přírodou, národního parku Arusha a přijmout výzvu a vylézt na pátou nejvyšší horu Afriky - Meru.

 

2. DEN - NÁRODNÍ PARK LAKE MANYARA - TARANGIRE

Po snídani s výhledem na horu Meru vás vyzvedne průvodce a vydáte se s obědovým balíčkem do národního parku Tarangire. Zde vás čeká celodenní safari s pozorováním místních živočichů. V podvečer transer na ubytování v luxusních stanech Kirurumu Manyara Lodge s plnou penzí, večeře a nocleh.

Národní park Tarangire leží jen několik hodin jízdy od města Arusha a je oblíbenou zastávkou pro safari cestující na cestě do Ngorongoro a Serengeti. Po Serengeti má tento národní park největší koncentraci volně žijících živočichů v Tanzanii a v době sucha je řeka Tarangire magnetem pro všechnu zvířenu na zahnání žízně. Velká stáda slonů a stěhující se pakoně, zebry, buvoli, gazely, antilopy a další zvířectvo jsou stále následováni dravci, takže se musí mít neustále na pozoru. Tarangire je také znám svými velkolepými baobaby a úchvatnými výhledy na maasajskou step a pohoří. 

 

3. DEN - NÁRODNÍ PARK CENTRAL SERENGETI

Po snídani se setkáte s průvodcem, vyzvednete si obědový balíček a čeká vás transfer do národního parku Serengeti, který se nachází v samém srdci Tanzánie. Zahrnuje světoznámé údolí Seronera, které je známé nejlepší možností pozorovat volně žijící živočichy. Tato obrazově dokonalá krajina je charakterizována nekonečnými savanami s otevřenými pláněmi, na kterých jsou rozptýleny skalnaté výběžky žuly, akátové lesy a sítě řek a potoků. Centrální Serengeti je hlavním domovem pro pakoně a zebry, ale poskytuje ideální prostředí pro různé druhy volně žijících živočichů, jako jsou žirafy, antilopy, vydry, hroši, sloni, buvoli, lvi, leopardi, hyeny, šakali a mnoho dalších. Mezi oblíbené aktivity zde patří safari na koni nebo horkovzdušný balón vznášející se nad velkolepým scénickým terénem. V podvečer transfer k ubytování v Kati Kati Tented Camp v luxusních stanech, večeře a nocleh. 

 

4. DEN - NÁRODNÍ PARK CENTRAL SERENGETI

Po snídani nás čeká celodenní safari po národním parku Serengeti s pozozováním života v džungli a savaně. Večer si užijete relax u táborového ohně a nejvyšší komfort spojený s nočním životem buše. Jedná se o nezapomenutelný zážitek pro všechny milovníky přírody. Plná penze zajištěna. 

 

5. DEN - KARATU

Po snídani a odhlášení z tábora transfer do oblasti Ngorongoro. Na cestu dostanete obědový balíček. Cestovatelé směřující ke kráteru  Ngorongoro a Serengeti nevyhnutelně projedou městem Karatu, které se nachází v zelených kopcích severní Tanzánie. Toto malé, barevné město slouží jako oblíbená noční zastávka pro návštěvníky objevující mnoho národních parků v okolí. Nad městečkem se tyčí majestátní sopka Ol Deani. Město nabízí celou řadu aktivit, včetně rušného trhu s místními vyrobky, ochutnávky piva v místním pivovaru, návštěvy tradiční írácké usedlosti či procházky s průvodcem k vodopádům nebo jeskyni slonů. Po cestě uvidíte jedno z nejdůležitějších prehistorických míst na světě, rokli Olduvai, u které se zastavíme na komentovanou prohlídku. Dozvíte se, proč se rokle nazývá "kolébkou lidstva" a jak byla životně důležitá při založení afrického původu lidstva. Následuje cesta do chráněné oblasti Ngorongoro, odkud uvidíte kráter Ngorongoro v celé své kráse, pokud počasí dovolí. Večerní ubytování v oblasti Karatu v romantickém vesnickém hotýlku Acacia Farm Lodge s plnou penzí.

Rokle Olduvai je paleoantropologické místo velkého významu, kde stará řeka vytesala skálu, aby odkryla vrstvy sopečné půdy. Zde našli DR. Luis a a Mary Leakey pozůstatky hominidů - objevy, které pomohly zaplnit některé z chybějících článků v řetězci lidské evoluce a přidaly další důkazy teorie vzniku moderního člověka v Africe. Takzvaná "Kolébka lidstva" má nyní návštěvnické centrum, kde můžete slyšet krátkou přednášku o práci na tomto skvostu a muzeum, kde můžete vidět některé z nálezů včetně obří žirafy - je těžké uvěřit tomu, že byly kdysi vyšší!

 

6. DEN - KRÁTER NGORONGORO

Po brzké snídani návštěva kráteru Ngorongoro, kde strávíme celý den. Kráter Ngorongoro je známý svou přírodní krásou a množstvím rozmanitých divokých zvířat. Díky tomu patří mezi nejoblíbenější safari oblasti v Africe. Je obklopen tanzanskou divočinou a je považován za největší intaktní sopečný kráter na světě. Můžete se těšit na objevování mnoha druhů volně žijících živočichů, zeber a pakoňů. Kráter je jednou z nejoblíbenějších atrakcí Tanzanie, protože nabízí svým návštěvníkům celou řadu úžasných aktivit, jako je trekking, pozorování ptáků a divoké zvěře, jízda na horském kole a návštěva místní vesnice Maasai. Obědový balíček na cestu, po návratu na ubytování večeře. 

 

7. DEN - NÁRODNÍ PARK LAKE MANYARA - KILIMANJARO

Po snídani projížďka po národním parku Lake Manyara s obědovým balíčkem. Národní park se nachází v centru severního regionu Tanzánie a nabízí nádherné výhledy a širokou škálu stanovišť k podpoře řady divokých zvířat. Tento malý park je domovem překvapivé biologické rozmanitosti v nádherné krajině plné akátových lesů, vodních lesů, baobabových skalnatých útesů, horských pramenů, bažin a samotného jezera. V parku můžete zahlédnout 400 druhů různých ptáků a nabízí největší koncentraci paviánů na světě. Dále zde potkáte žirafy, zebry, pakoně, antilopy, divoká prasata, vydry a u jezera nádherné plameňáky, lvy odpočívající a stromech a velké rodiny slonů procházející se lesem. 

Dle odletového řádu transfer do Arushi a následně na letiště v Kilimanjaru.

 

 

 

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*