Západní Tanzánie - národní park Katavi, národní park Mahale Mountain 4*4*4*4*

Program zájezdu:

 

1. DEN - KILIMANJARO - ARUSHA - NÁRODNÍ PARK KATAVI

Po příletu na letiště Kilimanjaro vás čeká setkání s průvodcem a meeting. Následuje krátký transfer na letiště v Arushi, odkud odletíte do západní Tanzánie a opět se setkáte s průvodcem. Ten vás odveze na ubytování a dle časových možností vás čeká prohlídka třetího největšího parku v Tanzanii, kde lze snadno spatřit mnoho druhů antilop, žirafy, hyenu, leopardy, slony, buvoly a divoké psy. Tříchodová večeře při západu slunce u hořícího ohně, která na vás čeká v kempu, je perfektním zakončením prvního dne. Ubytování v Chada Katavi v luxusních stanech s plnou penzí zajištěno.

Národní park Katavi, který se nachází v západní části Tanzanie, je skvělou zastávkou podél turistické trasy západního okruhu. Park zahrnuje jezero Katavi, řeku Katuma a další malebné jezero Chala a rozkládá se zhruba na ploše 4.500 čtverečních kilometrech nedotčených tanzanských lesů, rozlehlých savan a mokřadů. Tento park je třetím největším v zemi a je domovem největších stád buvolů na světě. Můžete zde zpatřit celou řadu ptáků a zvířat, včetně leopardů, slonů, zeber, lvů a nejhustší populaci hrochů a krokodýlů v zemi. 

 

2.-3. DEN - NÁRODNÍ PARK KATAVI

Při pozorování nádherného svítání a probouzení divočiny do dalšího dne si dejte ranní šálek kávy a snídani na posilněnou a vydejte se na velkolepé pláně a do lesů národního parku. Odpoledne odpočívejte v knihovně nebo pozorujte zvířata na soukromém safari. Pokud nechcete odpočívat, můžete se vydat na pěší safari s průvodcem. Jedná se o jedinečný zážitek, kdy naprosto splynete s přírodou. Večer vás již čeká bohatá večeře a koktejly u západu slunce. Plná penze a aktivity zajištěny.

 

4. DEN - NÁRODNÍ PARK POHOŘÍ MAHALE

Po snídani následuje transfer na letiště a přelet do národního parku Pohoří Mahale. Po příjezdu se setkáte se zástupcem kempu a podniknete 90-timinutový výlet po jezeře na místní plachetnici do Greystoke Mahale s obědem na palubě. Zbytek dne můžete strávit sledováním šimpanzů, procházkou po okolí, kooupáním v jezeře či návštěvou místní vesnice. Po ubytování a odpočinku následuje tříchodová večeře podávaná na písčité pláži.

Horský terén národního parku Mahale se rozprostírá od pobřeží krásného jezera Tanganyika a je domovem některých z posledních přeživších šimpanzů v Africe. Tůry s hledáním těchto roztomilých primátů jsou jednou z hlavních atrakcí rezervace. Mezi další zajímavosti parku patří safari pro pěší pozorování divoké zvěře, vycházky na horu Nkungwe, jejíž vrchol se tyčí do výšky 2.460 m. n. m. a jedná se o šestou nejvyšší horu pohoří Mahale, rybaření a šnorchlování v jezeře Tanganyika a další aktivity. Park je domovem nejen pro více než 900 šimpanzů, ale také celé řady dalších volně žijících živočichů, včetně leopardů, lvů, slonů, buvolů, žiraf, hrochů, krokodýlů, vyder a mnoha druhů ptáků.

 

5.-7. DEN - NÁRODNÍ PARK POHOŘÍ MAHALE

Tyto dny jsou věnovány safari a mnoha dalším aktivitám v národním parku, od procházek po okolí, po výstupy na vrcholy hor a pozorování různých živočichů během jízdy nebo pěšky. Plná penze zajištěna.

 

8. DEN - ARUSHA - KILIMANJARO

Po snídani transfer na letiště a přelet do Arushi. Odtud transfer na letiště Kilimanjaro a odlet domů. 

 

 

 

  • Nabídku do tohoto hotelu Vám zpracujeme na vyžádání
Poptat hotel

Rychlý kontakt
Odpovíme do 24 hodin

Poptat hotel

,

(nutné pro rezervaci Vašich letenek)
*
*
*