Zanzibar - Pemba

Ostrov Pemba leží 80km severně od ostrova Zanzibar. Je proslulý malými nádhernými plážemi. Největším městem a správním střediskem je město Chake Chake, se dvěma přístavy a pevností z 18. století. V pevnosti je dnes zřízena nemocnice. Arabský název ostrova je Al Jazeera Al Khadra, což v překladu znamená zelený ostrov. Pro svou odlehlost a prázdné pláže však ostrov vyhledává každoročně stále více turistů. Je oblíbeným místem potápěčů a sportovních rybářů.

Zanzibar - Pemba - zobrazit všechny informace »

 

The Manta Resort

The Manta Resort 5*5*5*5*5*

Poloha : The Manta Resort je síť několika netradičních hotelů v Africe, které se do velké míry snaží co nejméně narušovat krásnou krajinu Afriky a zároveň nabízet luxusní poznávací služby a zážitky. Manta Resort je vzálen 1,5h jízdy od letiště Pemba. Ostrov je přístupný přes většinu letišť ve východní Africe přes Zanzibar nebo Dar es Salaam. Novou ...

cena na vyžádání Zobrazit

 

Mapa hotelů

Zanzibar - Pemba - informace

Ostrov je pokrytý vysokými lesy, bujnou vegetací a dosud jsou zde zachované porosty mangrove. Ostrov Pemba je pro turisty takřka neznámým sousedem Zanzibaru  narazíte zde na nádhernou přírodu a nádherné odlehlé a prázdné pláže. Pěstuje se zde hlavně hřebíček a významné místo zastává rybolov.

Hlavní pláže se nacházejí v oblasti Vete a na severu ostrova: Mbuyuni, Wumavimbi, Panga Ja Vatoro. Mnoho barevných útesů podél pobřeží láká milovníky potápění. Na ostrově jsou potápěčská centra. Dalším populárním sportem v Pembě je hlubinný rybolov. Ve stejnojmenné úžině se nachází žralok kladivoun, žralok velrybí a velryby keporkaky.

Honza na cestách: Zanzibar

Související odkazy