Thajsko - ostrov Yao Noi

Ko Yao se nachází na území provincie Phang-nga, střední cestu Krabi a Phuket provincie, 42 km od pevniny. Rozkládá se na ploše 140 km2 a tvoří ji 44 malých ostrovů. Z nich nejdůležitější jsou ostrovy: Ko Yao Yai ("Ostrov dlouhý velký") a Ko Yao Noi ("Ostrov dlouhý malý"). Ostrovy mají výbornou strategickou polohu uprostřed zálivu. Najdete zde absolutní klid, liduprázdné pláže, a absenci jakýchkoliv vymožeností civilizace. Místní lidé jsou velice přátelští, uchovávají si vlastní kulturu a tradiční životní styl. Jejich obživou je pěstování rýže, kaučuku, kokosových ořechů, kešu a rybolov. Oblast je známá chovem živočichů z moře, tedy si zde můžete pochutnat například na výborném čerstvém humru. Na ostrově Ko Yao Noi žije cca 4,5 tisíce obyvatel, převážně muslimů. Ostrov se rozkládá na ploše 45 km2. Většina pláží na ostrově Koh Yao Noi se nachází na západě. Na ostrově se rozprostírá několik nádherných písečných pláží, které lákají k opalování, odpočinku a koupání v průzračně čistém moři. Přestože je ostrov menší, je ve skutečnosti správním centrem oblasti. Nachází se zde okresní úřad, policejní stanice a malá nemocnice. V oblasti u přístavu je také největší koncentrace obchodků, restaurací a služeb. K dispozici je i řada ubytovacích kapacit pro nízkorozpočtovou klientelu. Díky muslimskému obyvatelstvu tu nenajdete žádné restaurace s alkoholem ani supermarkety. Alkohol najdete pouze v hotelových restauracích. Na ostrov se dostanete několikrát denně lodí. Z Phuketu odjíždí ze dvou přístavů - Bang Rong Pier a Ratsada Pier, z Krabi z přístavu Tha Len a také z Phan Nga. Mezi ostrovy Ko Yao Yai a Ko Yao Noi funguje pravidelně lodní spojení. Ko Yao Noi je především nedotčená příroda a spousta mangrovů, které fascinují všechny návštěvníky ostrova.

Thajsko - ostrov Yao Noi - zobrazit všechny informace »

 

Paradise Koh Yao

Paradise Koh Yao 4*4*4*4*

Poloha: Resort Paradise KohYao se nachází na severním cípu ostrova Koh Yao Noi v zálivu Phang Nga. Nabízí nekonečný venkovní bazén se slanou vodou a 250 metrů dlouhou soukromou pláž obklopenou vápencovými útesy a tropickým deštným pralesem. Z letiště Phuket se do resortu dostanete po 15 minutách jízdy autem, 60minutách jízdy lodí z přístavního mola Bang ...

cena na vyžádání Zobrazit
Six Senses Yao Noi

Six Senses Yao Noi 5*5*5*5*5*

Poloha: Yao Noi je malebný ostrov v zátoce Phang Nga - jedinečné prostředí pro Six Senses Yao Noi. Do resortu Six Senses Yao Noi lze dojet za 1 hodinu autem a člunem z Phuketu. Vybavení: Do restaurace The Reserve, která zahrnuje bar a dobře zásobený vinný sklep, můžete zajít na italská, thajská a indická jídla. Hotel dále nabízí recepci, bazén, wellness, ...

cena na vyžádání Zobrazit

 

Mapa hotelů

Thajsko - ostrov Yao Noi - informace

Ko Yao se nachází na území provincie Phang-nga, střední cestu Krabi a Phuket provincie, 42 km od pevniny. Rozkládá se na ploše 140 km2 a tvoří ji 44 malých ostrovů. Z nich nejdůležitější jsou ostrovy: Ko Yao Yai ("Ostrov dlouhý velký") a Ko Yao Noi ("Ostrov dlouhý malý"). Ostrovy mají výbornou strategickou polohu uprostřed zálivu. Najdete zde absolutní klid, liduprázdné pláže, a absenci jakýchkoliv vymožeností civilizace. Místní lidé jsou velice přátelští, uchovávají si vlastní kulturu a tradiční životní styl. Jejich obživou je pěstování rýže, kaučuku, kokosových ořechů, kešu a rybolov. Oblast je známá chovem živočichů z moře, tedy si zde můžete pochutnat například na výborném čerstvém humru.

Na ostrově Ko Yao Noi žije cca 4,5 tisíce obyvatel, převážně muslimů. Ostrov se rozkládá na ploše 45 km2. Většina pláží na ostrově Koh Yao Noi se nachází na západě. Na ostrově se rozprostírá několik nádherných písečných pláží, které lákají k opalování, odpočinku a koupání v průzračně čistém moři. Přestože je ostrov menší, je ve skutečnosti správním centrem oblasti. Nachází se zde okresní úřad, policejní stanice a malá nemocnice. V oblasti u přístavu je také největší koncentrace obchodků, restaurací a služeb. K dispozici je i řada ubytovacích kapacit pro nízkorozpočtovou klientelu. Díky muslimskému obyvatelstvu tu nenajdete žádné restaurace s alkoholem ani supermarkety. Alkohol najdete pouze v hotelových restauracích. Na ostrov se dostanete několikrát denně lodí. Z Phuketu odjíždí ze dvou přístavů - Bang Rong Pier a Ratsada Pier, z Krabi z přístavu Tha Len a také z Phan Nga. Mezi ostrovy Ko Yao Yai a Ko Yao Noi funguje pravidelně lodní spojení.

Ko Yao Noi je především nedotčená příroda a spousta mangrovů, které fascinují všechny návštěvníky ostrova.

Související odkazy

Další nabídku a informace o destinaci najdete na našem specializovaném webu Thajsko-dovolena.cz