Napříč Maghrebem

1. - 2. den: letecký přesun do Tunisu, ruiny slavného fénického města Karthága UNESCO (stará obytná čtvrť, přístav), odpolední procházka medínou Tunisu UNESCO (mešita Al-Zaytuna) 3. - 4. den: odjezd do nádherného antického města Douggy UNESCO (paláce a chrámy z 2. a 3. století, mausoleum), krátká zastávka v Mustis, procházka po jeho dlážděných ulicích, návštěva Zaghouanu a jeho důkladně promyšleného vodního systému, medína v Sousse UNESCO (energický bazar, katakomby), čtvrté nejposvátnější místo islámu Kairouan UNESCO (sídlo učenců Koránu, Velká mešita Sidi-Uqba, mešita Třech bran) 5. - 6. den: nejlépe zachovalé antické forum v Tunisku v městečku Sbeitla (veřejné lázně, Antoniova brána, fórum), návštěva největšího římského amfiteátru v Africe v El Jem UNESCO, odjezd do oázy Gabés a prohlídka trilodytového města Matmata, přejezd na alžírské hranice přes solné jezero Chott el Djerid, přechod hranic do města El Oued 7. - 9. den: procházka po dunách s pozorováním východu slunce, možnost projížďky na velbloudu po dunách Grand Erg Oriental, návštěva piktoreskní vesničky Temacine a přejezd do nekrásnější alžírské oázy Ghardaia (podvečerní procházka po súku a památkách města), celodenní prohlídka oázy Mzab UNESCO (nekonečné aleje datlových palem) a pozorování tradičního života Mozabitů s návštěvou vesniček Malika a Beni Izguen (středověké pouštní pevnosti s mešitami, starý islámský hřbitov, berberské tržiště), prastaré pouštní skalní malby v okolí Laghouat na severním okraji Sahary, solné skály u Djelfy 10. - 11. den: impozantní město Timgad UNESCO (jedinečná ukázka plánování římských měst), malebné město na skalnatém ostrohu Constantine (římský akvadukt, most ze 3. Století), pobřežní letovisko Annaba (prohlídka slavného antického města Hypo Regius, pro otužilé možnost koupání ve Středozemním moři) 12. - 13. den: hlavní město a přístav Alžír UNESCO (pěší procházka po metropoli s návštěvou kasby a starobylých domů, široké bulváry, katedrála Notre Dame d'Afrique), výlet do římského města Tipaza UNESCO (prastaré baziliky, hřbitovy a zachovalé mozaiky), odlet do Maroka 14. - 15. den: Casablanka (velkolepá mešita Hasana II.), cesta podél Atlantiku k ústí Gibraltaru do města beatniků Tanger (úchvatné kasby, Sultánův palác, španělské kostely), celodenní prohlídka španělské Ceuty (středověké královské hradby, Casa de los Dragones, Arabské lázně) 16. - 18. den: návštěva metropole španělského Maroka Tetouanu UNESCO (Zahrada milenců, která je kopií granadských zahrad, tradiční medína), &modré město& Chefchaouen na úpatí pohoří Ríf (jediný oktagonální minaret na světě), Město súfismu Ouazzan (mnoho židovských památek), odjezd do hlavního města Ribátu UNESCO (královský palác, mausoleum Muhammada V., pohřebiště Chellah, zastávka u nedokončené měšity Hassana a hrobky současné královské rodiny), návrat do ČR.

Napříč Maghrebem - zobrazit všechny informace »

 

Napříč Maghrebem

Napříč Maghrebem

1. - 2. den: letecký přesun do Tunisu, ruiny slavného fénického města Karthága UNESCO (stará obytná čtvrť, přístav), odpolední procházka medínou Tunisu UNESCO (mešita Al-Zaytuna) 3. - 4. den: odjezd do nádherného antického města Douggy UNESCO (paláce a chrámy z 2. a 3. století, mausoleum), krátká zastávka v Mustis, procházka po jeho dlážděných ...

cena na vyžádání Zobrazit

 

Mapa hotelů

Napříč Maghrebem - informace

1. - 2. den: letecký přesun do Tunisu, ruiny slavného fénického města Karthága UNESCO (stará obytná čtvrť, přístav), odpolední procházka medínou Tunisu UNESCO (mešita Al-Zaytuna)

3. - 4. den: odjezd do nádherného antického města Douggy UNESCO (paláce a chrámy z 2. a 3. století, mausoleum), krátká zastávka v Mustis, procházka po jeho dlážděných ulicích, návštěva Zaghouanu a jeho důkladně promyšleného vodního systému, medína v Sousse UNESCO (energický bazar, katakomby), čtvrté nejposvátnější místo islámu Kairouan UNESCO (sídlo učenců Koránu, Velká mešita Sidi-Uqba, mešita Třech bran)

5. - 6. den: nejlépe zachovalé antické forum v Tunisku v městečku Sbeitla (veřejné lázně, Antoniova brána, fórum), návštěva největšího římského amfiteátru v Africe v El Jem UNESCO, odjezd do oázy Gabés a prohlídka trilodytového města Matmata, přejezd na alžírské hranice přes solné jezero Chott el Djerid, přechod hranic do města El Oued

7. - 9. den: procházka po dunách s pozorováním východu slunce, možnost projížďky na velbloudu po dunách Grand Erg Oriental, návštěva piktoreskní vesničky Temacine a přejezd do nekrásnější alžírské oázy Ghardaia (podvečerní procházka po súku a památkách města), celodenní prohlídka oázy Mzab UNESCO (nekonečné aleje datlových palem) a pozorování tradičního života Mozabitů s návštěvou vesniček Malika a Beni Izguen (středověké pouštní pevnosti s mešitami, starý islámský hřbitov, berberské tržiště), prastaré pouštní skalní malby v okolí Laghouat na severním okraji Sahary, solné skály u Djelfy

10. - 11. den: impozantní město Timgad UNESCO (jedinečná ukázka plánování římských měst), malebné město na skalnatém ostrohu Constantine (římský akvadukt, most ze 3. Století), pobřežní letovisko Annaba (prohlídka slavného antického města Hypo Regius, pro otužilé možnost koupání ve Středozemním moři)

12. - 13. den: hlavní město a přístav Alžír UNESCO (pěší procházka po metropoli s návštěvou kasby a starobylých domů, široké bulváry, katedrála Notre Dame d'Afrique), výlet do římského města Tipaza UNESCO (prastaré baziliky, hřbitovy a zachovalé mozaiky), odlet do Maroka

14. - 15. den: Casablanka (velkolepá mešita Hasana II.), cesta podél Atlantiku k ústí Gibraltaru do města beatniků Tanger (úchvatné kasby, Sultánův palác, španělské kostely), celodenní prohlídka španělské Ceuty (středověké královské hradby, Casa de los Dragones, Arabské lázně)

16. - 18. den: návštěva metropole španělského Maroka Tetouanu UNESCO (Zahrada milenců, která je kopií granadských zahrad, tradiční medína), &modré město& Chefchaouen na úpatí pohoří Ríf (jediný oktagonální minaret na světě), Město súfismu Ouazzan (mnoho židovských památek), odjezd do hlavního města Ribátu UNESCO (královský palác, mausoleum Muhammada V., pohřebiště Chellah, zastávka u nedokončené měšity Hassana a hrobky současné královské rodiny), návrat do ČR.

Související odkazy