Uganda

Uganda je prezidentská republika, nacházející se ve východní Africe, která hraničí s Keňou na východě, se Jižním Súdánem na severu, s Demokratickou republikou Kongo na západě, se Rwandou na jihozápadě a s Tanzanií na jihu. Součástí Ugandy je i nezanedbatelná část Viktoriina jezera, kterým také procházejí hranice s Keňou a Tanzanií.

Uganda - zobrazit všechny informace »

Poznávací zájezdy Uganda

Poznávací zájezdy Uganda

cena na vyžádání Zobrazit
UGANDA - PO STOPÁCH HORSKÝCH GORIL

UGANDA - PO STOPÁCH HORSKÝCH GORIL

Program zájezdu 1. - 3. den letecký přesun do Entebbe na břehu Viktoriina jezera (botanická zahrada, možnost ochutnat místní specialitu & čerstvě připravenou rybu tilapii), překročení rovníku (ukázka otáčení vodního víru na jižní polokouli), návštěva národního parku Lake Mburo (rozličné biotopy, stáda zeber, buvolů, impal a dalších antilop, možnost ...

cena na vyžádání Zobrazit

 

Mapa destinací

Uganda - informace

Uganda je prezidentská republika, nacházející se ve východní Africe, která hraničí s Keňou na východě, se Jižním Súdánem na severu, s Demokratickou republikou Kongo na západě, se Rwandou na jihozápadě a s Tanzanií na jihu. Součástí Ugandy je i nezanedbatelná část Viktoriina jezera, kterým také procházejí hranice s Keňou a Tanzanií. Uganda má rozlohu 236 040 km& a žije tu 30 milionů lidí (2007). Název Ugandy je odvozen z názvu tradičního království Buganda, jehož součástí je jižní část země včetně hlavního města Kampaly.

Geografie: Přestože je Uganda vnitrozemský stát, tak má přístup k několika velkým vodním plochám, jako je Viktoriino jezero, Albertovo jezero, jezero Kyoga a Edwardovo jezero. Uganda se rozkládá na plošině s průměrnou nadmořskou výškou okolo 900 m. Převažuje zde tropické podnebí, které se však v různých částech země poněkud liší. Součástí Ugandy jsou i některé pobřežní ostrovy ve Viktoriině jezeře. Nejdůležitější města se nacházejí na jihu u Viktoriina jezera. Zde se nachází Kampala i blízké město Entebbe.

Uganda se člení na 70 distriktů, formálně seskupených do 4 oblasti: Centrální, Severní, Východní a Západní. Distrikty jsou většinou pojmenované podle svého správního centra.

Související odkazy