USA Panenské Ostrovy

Americké Panenské ostrovy jsou územím nezačleněným do USA, skládají se ze 3 věších ostrovů Sain Croix, Saint John a Saint Thomas a dalších 50 menších ostrůvků.

USA Panenské Ostrovy - zobrazit všechny informace »

Americké Panenské Ostrovy - St. Croix

Americké Panenské Ostrovy - St. Croix

Ostrov St. Croix ještě není tak zasažen turistickým ruchem jako ostatní okolní ostrovy. Dají se zde najít poloprázdné pláže a klid vhodný k relaxaci. Ostrov je obklopen korálovými útesy což uvítají především potápěči. Ostrov byl v minulosti Dánskou kolonií a dodnes to po Dánech naleznete domky a opuštení plantáže. Dominantou St. Croix je v hlavním městě ...

cena na vyžádání Zobrazit

 

Mapa destinací

USA Panenské Ostrovy - informace

Americké Panenské ostrovy jsou územím nezačleněným do USA, skládají se ze 3 věších ostrovů Sain Croix, Saint John a Saint Thomas a dalších 50 menších ostrůvků. Tyto Ostrovy objevil Kryštof Kolumbus roku 1493. S postupem času se zde měnili kolonizátoři a v roce 1775 se staly Dánskou kolonií, která prodala tyto ostrovy USA za 25 mil USD. Ostrované žijí především z cestovního ruchu, pěstování cukrové třtiny, výrobou léků a rafinérií ropy. Na těchto ostrovech žije cca 100 000 obyvatel, z nichž je 80% afro-američanů.

Související odkazy