Vanuatu + Austrálie

Nevelký stát Vanuatu je tvořen souostrovím Nové Hebridy. Toto souostroví tvoří zhruba 83 ostrovů a ostrůvků, seskupených do tvaru písmene Y. Největšími ostrovy jsou Espiritu Santo a Malakula. Pobřeží velké části ostrovů, které jsou sopečného původu, tvoří korálové útesy.

Vanuatu + Austrálie - zobrazit všechny informace »

Port Vila

Port Vila

Hlavní město Vanutu se jmenuje Port Vila, je hlavním obchodním, společenským i kulturním centrem Vanuatských ostrovů. V hlavním městě žije cca 65 000 obyvatel, což je 1/3 všech obyvatel. Na tomto hlavním ostrově i přilehlých ostrovech se nachází mnoho pěkných zálivů, lagun a pěkných pláží, vše dokresluje nádherné průzračné tyrkysové moře.

cena na vyžádání Zobrazit

 

Mapa destinací

Vanuatu + Austrálie - informace

Základní informace o Vanuatu:

Rozloha Vanuatu: 12 200 km2

Délka pobřeží: 2 528 km

Nejvyšší hora Vanuatu: Tabwemasana 1 877 m.n.m

Nejdelší řeka Vanuatu: Paraná 4 380 Km(v zemi 1700 km)

Počet obyvatel Vanuatu: 218 524

Státní zřízení: republika s jednokomorovým parlamentem

Ozbrojené síly: 0

Největší města Vanuatu: Port Vila

Úřední jazyk Vanuatu: angličtina, francouzština + dalších cca 100 jazyků a dialektů

Etnické složení Vanuatu: Vanuaťané 98,5 %, 1,5% ostatní

Náboženská příslušnost Vanuatu: presbyteriáni 31,4 %, anglikáni 13,4%, římští katolíci 13,1%, Adventisti 7mého dne 10,8%, další křesťané 13%, původní náboženství 5,6%, ostatní 11,9%

Měna Vanuatu: Vanuatský Vatu

Naděje dožití věku při narození muži: 62 let

Naděje dožití věku při narození ženy: 65 let

Nevelký stát Vanuatu je tvořen souostrovím Nové Hebridy. Toto souostroví tvoří zhruba 83 ostrovů a ostrůvků, seskupených do tvaru písmene Y. Největšími ostrovy jsou Espiritu Santo a Malakula. Pobřeží velké části ostrovů, které jsou sopečného původu, tvoří korálové útesy. Nejvyšším vrcholem země je Tabwemasana měřící 1 877 m. Na souostroví se nachází také několik činných sopek, k nejznámějším patří Lopevi a Marum. Zvláštností je sopka Gaua, jejíž kráter vyplňuje jezero Letas. Vanuatu se skládá s 15 velkých ostrovům několik menších ostrůvků a 3 souostroví. Tento ostrovní stát získal nezávislost na Francii a Británii v roce 1980.

Počasí na Vanuatu:

Vanuatu se rozkládá v oblasti, kde vládne vlhké tropické a rovníkové klima. Teplota se zde pohybuje mezi 22–27 °C. Ročně někdy spadne až 2000 mm srážek. Na jihu se na rozdíl od severu dá rozlišit období dešťů a sucha. Během období dešťů představují velké nebezpečí tajfuny.

Související odkazy